Naše aktivity

Flexibilní program. Denní program školky je dostatečně flexibilní, aby vyhovoval individualitě každého dítěte ...

Zdravý životní styl. Jak na zdravý životní styl se učíme za pomoci Zdravé abecedy ...

Enviromentální výchova. Seznámení se světem zvířat a rostlin a přístupem k přírodě, kamarádům a lidem obecně ...

Kultura, sport, vzdělání a jiné akce. Neustále vymýšlíme a připravujeme zajímavé výlety, návštěvy a akce ...

Zdravá výživa

V černobílém pohledu na svět má člověk jasno – vše je geneticky předurčené, se svým zdravím nic moc neudělám, prostě je to tak a tečka. Ale život je daleko zajímavější a kromě zděděné DNA získává postupem života člověk do vínku zvyklosti svého okolí. Rodina, blízcí a postupem času i ti vzdálení, ...ale dozajista mateřská školka a pak škola - vše má možnost ovlivnit život jednoho člověka. Geny vytvořily pouze tělo, život si tvoří každý sám.
A výživa je základní potřeba – správně či špatně naplněný žaludek ovlivní mnohé. Výživa totiž není jen zdrojem živin potřebných k růstu a správnému fungování těla. Výživa je praktickým prostředníkem teorií věd přírodních, filosofických, sociálních, lékařských... Vždyť tolik věcí, co v našem životě děláme, je spojeno s prostou konzumací stravy. Je velice podstatné, jaké má každý sociální prostředí, kdo všechno se podílí na jeho výchově – jaké pozná výživové zvyklosti. Dobrý recept potřebuje nejenom kvalitní ingredience, ale také postup a kuchaře!
Správný životní styl – tedy vyvážené propojení pohybové aktivity, výživy a vnitřní pohody - může mnohé vylepšit. Začít v dětství je nejvýhodnější, protože nevhodné zvyklosti se v dospělosti těžko odstraňují.
Mgr. Veronika Březková
odborná garantka Zdravé abecedy pro zdravou výživu